KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 16914476
nr 1691 4476
Christer von Rosen
(1928-2015), Sverige
Färgkrita, Signerad, daterad 63, par. Bildmått: 22x26 cm, yttermått inklusive ram: 31x36
Kondition: bär påskrift
Christer von Rosen, svensk målare, tecknare och grafiker född 1928, död 2015.
Utrop:
300 kr
måndag 31 mars 2025
kl 20:35:31
Christer von Rosen
Läs mer om Christer von Rosen